slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 01
Odwiedzin: 753456

3006 2013Relikwie bł. Jana PawłaII

W czasie odpustu św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 12.00 zostały przekazane naszej parafii relikwie bł. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy je od Metropolity Lwowskiego Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, wieloletniego sekretarza papieskiego.
Błogosławiony Jan Paweł II był duchowym przewodnikiem dla wielu z nas. Wszyscy czujemy się z nim mocno związani, a obecność relikwii błogosławionego z pewnością doda otuchy i siły każdemu, kto będzie zwracał swoją modlitwę w stronę Ojca Świętego.
FOTO GALERIA

2906 2013Odpust Św. Ap. Piotra i Pawła

"Boże, pozwoliłeś obchodzić z radością uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Spraw, aby Twój Kościół zawsze podążał za ich nauką i przykładem, bo właśnie dzięki nim chrześcijaństwo weszło na drogę swego rozwoju. Amen"
 
W czasie uroczystości odpustowej 29 czerwca zostaną przekazane parafii relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwie te przywiezie sekretarz Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego o. Sławomir Zieliński OFM Conv. z Lwowa.

1206 2013Bierzmowanie 2013

Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.
 
W dniu 8 czerwca, do naszej parafii przybył Ks. bp Janusz Stepnowski, aby udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło tym razem 57 osób. Przeżywali kolejny etap wtajemniczenia chrześcijańskiego wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi i kapłanami z sąsiednich parafii.
GALERIA ZDJĘĆ

0506 2013Wizytacja Biskupia w Parafii

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Stara się także poznać jej kondycję materialną. Sprawdza również, jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia  z poprzedniej wizytacji.
Tegoroczna wizytacja odbędzie się w sobotę 8 czerwca i przeprowadzi ją Ks. Bp Janusz Stepnowski.
GALERIA FOTO

3005 2013Corpus Christi - Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina, które oznaczają Jego Ciało i Krew przelane dla naszego zbawienia. Obecność eucharystyczna przypomina o cenie, jaką Jezus Chrystus złożył dla naszego zbawienia, ofiarując na krzyżu Swoje Ciało i przelewając Krew. I choć używa się w nazwie tylko „Boże Ciało”, wiadomo, że chodzi tu również o Jego Bożą Krew, które dopiero razem stanowią całego Chrystusa.
Msze św. o godz. 9.00, 12.00 - procesja eucharystyczna
GALERIA ZDJĘĆ

1205 2013I Komunia Święta 2013

"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."
List do dzieci
Jan Paweł II
GALERIA ZDJĘĆ

0405 2013Święto strażaków

Przedstawiany jest jako rycerz Chrystusowy i patron walki z pożarem. Nosi różnorodne zbroje, hełm, towarzyszy mu często rozwinięty sztandar, czasem tarcza i miecz. Od XIV wieku pojawia się z naczyniem z wodą, którą gasi ogień, a to za sprawą cudownego ocalenia kościoła i części Kleparza z ogromnego pożaru Krakowa w 1528 roku.
 
Msza św z udziałem OSP z Gminy Radziłów o godz. 13.00

0105 2013Nabożeństwo majowe

Maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku – to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Szczególnie w Polsce gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych. Pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w Polsce w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie, a od 1852 r. – uroczyście w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po 30 latach stało się ono bardzo popularne i znane w całym kraju. Rodowód tych nabożeństw jest jednak znacznie wcześniejszy niż się powszechnie uważa.
Nabozenstwo majowe o godz. 18.00

1404 2013Informacje do Bierzmowania

Kandydaci do bierzmowania w okresie Wielkiego Postu powinni wybrać sobie świętego, który będzie patronem w dojrzałym ich życiu i przygotować krótki jego życiorys. Patronem bierzmowanego powinna być osoba bliska osobowości kandydata, którą chciałby naśladować.
Tu znajdziesz spis imion świętych i charakterystykę ich sylwetek.
 
Świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni kandydata, a gdy jest to niemożliwe, wówczas najlepiej sami rodzicie.
 
Przykładowe pytania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

0704 2013Duchowa Adopcja

"Życie zwycięży: ta nadzieja nie może nas zawieść.
Po stronie życia stoi Bóg, który miłuje życie i obficie nim obdarza.”   Papież Jan Paweł II
 
8 kwietnia 2013
DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA
UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
 
Podejmij Dzieło Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego. Każdego dnia modląc się w intencji dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady, oraz za jego rodziców, przyczyniasz się do tego, że dziecko żyje, a rodzice mają odwagę przyjąć je na tym świecie.

0104 2013Życzenia Biskupa Łomżyńskiego

Umiłowani Bracia i Siostry,
 
Kolejny raz przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. W naszych kościołach brzmi już radosne Alleluja! Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wyszedł z grobu. Odsunął kamień, który Go w nim więził. Niestety ten sam kamień i nas próbuje zamknąć w starym, pełnym przyzwyczajeń, kompromisów i ułatwień świecie. Usiłuje nas więzić, podporządkować, narzucając określony, niezgodny z obiektywną prawdą sposób myślenia czy postępowania. Z jego ciężarem niejednokrotnie liczni nasi bracia i siostry się pogodzili. A przecież ten głaz został przez Chrystusa odsunięty!
W Roku Wiary trzeba nam wraz ze Zmartwychwstałym Panem przejść do nowego świata! Świata miłości, wolności i pokoju.

3103 2013Zmartwychwstanie Pańskie 2013

Niech Chrystus Zmartwychwstaly przyniesie wiosenne kwiaty radości, miłości i pokoju oraz oświeca łaską drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczesliwym.
Na Święta Wielkiej Nocy sklada
Ksiądz Proboszcz
 
ZDJĘCIA DEKORACJI

2703 2013Najważniejsze Trzy Dni

Święte Triduum Paschalne – to trwające trzy dni: od Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem aż do wieczoru Niedzieli Zmartwychwstania – jedno wielkie Święto, będące centrum całego roku liturgicznego. Czym w ciągu tygodnia jest niedziela, tym w ciągu całego roku liturgicznego jest właśnie Święte Triduum Paschalne. W tych dniach Kościół uroczyście przeżywa największe tajemnice zbawienia.

2403 2013Bóg zapłać Ojcze!

W Roku Wiary wezwani zostaliśmy przez Ojca Świętego Benedykta XVI, aby otworzyć dla siebie i innych "Podwoje Wiary". Wspaniałym czasem realizacji tego zadania jest Wielki Post, a w nim czas rekolekcji. W tym roku przeżyliśmy je wraz z o. Sławomirem Zielińskim OFM Conv.
 
O. Slawomirowi dziękujemy za Słowo Boże, w którym prowadził nas drogą miłości Boga i bliźniego, przebaczenia na wzór Miłości Milosiernej i prawdy będącej wolnością naszych myśli, mowy i uczynków. Za każdą Eucharystię i wspolną modlitwę Bóg zapłać.
ZDJĘCIA z DROGI KRZYŻOWEJ

1303 2013Wybrano Papieża !!!

O godzinie 19.06 w środę pojawił się biały dym nad Kaplicą Sykstyńską, obwieszczający wybór papieża. Dokonano go w piątym głosowaniu na konklawe, w jego drugim dniu.
Protodiakon kardynał Jean Louis-Tauran z Francji oświadczył "Habemus Papam" i przedstawił zgromadzonym dziesiatkom tysięcy wiernych nowego Papieża, którym został Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Argentyny i obrał imię Franciszka I.

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 następne »