slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 753456

3012 2013Wizyta duszpasterska - Kolęda

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.
PORZADEK KOLĘDY

2512 2013Boże Narodzenie 2013

Na wyjątkowe święta narodzenia się na ziemi Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, w imieniu własnym i pracowników kościelnych składam Wam drodzy parafianie i goście: najmilsze dzieci, kochana młodzieży, drodzy dorośli i czcigodni seniorzy – najserdeczniejsze życzenia. Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, szczęśliwej realizacji życiowych planów, aby Jezus swoją dłonią błogosławił waszym bólom i radościom, aby napełniał wasze serca swoim światłem. Niech będzie obecny w waszych domach, aby w nich gościła zgoda i wzajemna miłość, a Maryja niech was prowadzi do Jezusa i nieustannie otacza swoją matczyną opieką.
ks. Robert Sulich
Proboszcz
Życzenia Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego

1012 2013Rekolekcje Adwentowe 14-15 grudnia

Młodzi, starsi, zadowoleni, smutni, spełnieni, zabiegani, zdrowi, bądź też mniej lub bardziej na zdrowiu niedomagający, samotni czy otoczeni bliskimi -  wszyscy jesteśmy zaproszeni, by skorzystać z tego czasu przygotowania, jakim są rekolekcje parafialne. Jest nam dany, by ciągle na nowo uczyć się otwierać na to wszystko, co przyniosło światu przyjście na świat Boga w kruchym, ludzkim ciele. Wybierajmy więc świadomie rzeczy, które mogą nas bardziej ukształtować na ludzi żyjących Bogiem. Takim wyborem jest właśnie udział w naukach rekolekcyjnych, które w tym roku wygłosi nam ks. dr Dariusz Tułowiecki.

0512 2013Dobrze przeżyj Adwent

1611 2013Na pomoc Filipinom

0911 2013V Dzień z Kościołem Prześladowanym

Sprawiedliwość dla Nigerii - to hasło akcji w ramach V Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która odbędzie się 10 listopada br.
Tematem wiodącym w tym roku jest Nigeria, najludniejszy kraj Afryki, w którym żyje blisko 80 mln chrześcijan. "Tak liczna wspólnota doświadcza prześladowań i składa świadectwo wiary aż do przelania krwi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości".

3010 2013Świadkowie wiary - ks.Eugeniusz Niecikowski

Ksiądz Niecikowski ujrzał światło tego świata 14.04.1907 r. we wsi Rydzewo Szlacheckie, parafia Słucz. Rodzice: Stanisław i Bronisława z Gardockich byli rolnikami.
Po tym, jak ukończył trzy oddziały szkoły powszechnej, proboszcz ze Słucza, ks. Józef Kulesza, wziął go do siebie i przez rok przygotował do egzaminu, który zdał w 1918 r. do I klasy gimnazjum w Łomży. W czerwcu 1919 r. zdał egzamin do drugiej klasy gimnazjum. Rodzice umieścili go na stancji w Łomży i przez 5 lat uczęszczał do gimnazjum. Wtedy zrodziła się w nim myśl wstąpienia do seminarium duchownego.
 
GROBY KAPŁANÓW na parafialnym cmentarzu

1710 2013Odszedł najstarszy parafianin

W wieku 102 lat odszedł do Domu Ojca najstarszy parafianin : Aleksander Wiśniewski. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 12.00 w domu rodzinnym w Rydzewie Szlacheckim.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

1210 2013XIII Dzień Papieski

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, będziemy obchodzili 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu. Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.

Galowy koncert Dnia Papieskiego rozpocznie się o 15:00 na Placu Zamkowym w Warszawie a jego transmisja w TVP 1 o godzinie 15:50. Tegoroczny Koncert Papieski ma przypomnieć postać bł. Jana Pawła II – przyjaciela młodych, który umiał słuchać i wskazywać drogę młodym. Na koncercie wystąpią: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzata Ostrowska, Natalia Sikora, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Darek Malejonek, Janusz Radek i zespół Pectus.

2909 2013Zakończyliśmy remont organów

Muzyka i śpiew są obecne w liturgii od samego początku Kościoła. Przyzwyczailiśmy się też do tego, że w każdym kościele nieodzownie znajdują się organy. Wydaje się nam, że były u nas od zawsze. W istocie są one prezentem świata bizantyjskiego dla zachodniego. Przypadły one do gustu w Kościele poprzez swoje brzmienie fletowe. Dźwięk ich wprowadza w klimat łagodności, modlitwy i spokoju. Choć w Kościele próbowano używać innych instrumentów, organy zdecydowanie zwyciężyły w rywalizacji.
 
W tym miesiącu zostałł zakończony remont 15-sto głosowych piszczałkowych organów pneumatycznych, z dwoma manuałami ręcznymi i nożnym. W dniu dzisiejszym, Cezary - uczeń szkoły muzycznej II stopnia w Białymstoku wykonał koncert prezentując kilka znanych utworów i możliwości naszego instrumentu.
ZDJĘCIA z REMONTU

3108 2013Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Wakacje dobiegają końca. Dla dzieci i młodzieży jest to znak, iż czas rozpocząć kolejny rok naukowych zmagań.
W poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 8.45 zapraszam wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Słucza a także rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby dziękować Bogu za czas wakacji i prosić  o potrzebne talenty na czas nauki.
Dołóżmy wszelkich starań, by dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny z błogosławieństwem Bożym, przystępując do sakramentu pokuty i eucharystii.

1008 2013Pamiętaj o pielgrzymach

 
Pamiętaj o pielgrzymach, oni pamiętają o Tobie!!!

0108 2013Wyruszyła Pielgrzymka na Jasną Górę.

Już dzisiaj wyruszyła 29 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska (PPŁ) na Jasną Górę.
 
W czasie dwutygodniowych rekolekcji w drodze, każdy pielgrzym doświadcza, tak jak Abraham: trudów, zmęczenia, bólu i różnorodnych ograniczeń. Ale doświadcza też łaski: tego, że sam Jezus idzie z nami, wspomaga, pociesza, odkrywa Swoje oblicze pośród deszczu i słońca, w życzliwości ludzi dających nocleg i gościnności częstujących wodą i obiadem, otwiera oczy na łaskę; wspiera przez braci i siostry – współpielgrzymów, którzy też poszukują Boga. Bóg w tej pielgrzymiej drodze odsłania swą miłość, pozwala jej doświadczyć i odkryć mocniej sens wiary. Dlatego Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę jest wędrówką wiary, w czasie której pielgrzymi doświadczają pomocy ze strony świętych patronów grup, a także – dzięki Bożej łasce – sami stają się świadkami wiary.
PAMIETAJ O NICH ODMAWIAJĄC DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA

2107 2013Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 21-28 lipca 2013 roku obchodzimy 14 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem nawiązującym do przeżywanego Roku Wiary „Z wiarą niesiemy Chrystusa światu”. W tym Tygodniu MIVA Polska - organizacja pomagająca misjonarzom w zakupie środków, zaprasza do wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom.
Zwraca się też z prośbą do wszystkich kierowców i podróżujących, członków ich rodzin o włączenie się w Akcję św. Krzysztof „1 gr za 1 km” i przekazanie za bezpiecznie przejechane kilometry daru na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata.
 
W czasie tegorocznej Akcji św. Krzysztof 2013 pomagamy następującym misjonarzom

1507 2013Parafialna pielgrzymka do Trójmiasta

Pielgrzymka parafian ze Słucza i Szczuczyna do Trójmiasta pozostała jedynie wspomnieniem. Przelotne wrażenia, umykające wspomnienia i najbardziej materialne zdjęcia to tylko część owoców po wspólnotowym wyjeździe.
Wspólnota pielgrzymkowa zawiązała się już w czasie jazdy autokarem: wspólna modlitwa, radosne śpiewy, wesołe rozmowy i osobiste kontakty pozwoliły zjednoczyć całą grupę. Pierwszy dzień to przebywanie głownie na Starówce Gdańskiej. Stare kościoły, piękne uliczki i bogate zabytki pozwoliły nacieszyć oczy i duszę. Msza św. w kościele św. Barbary zwienczyla bogaty we wrażenia dzień. Najwytrwalsi wieczorem zamoczyli nogi w Bałtyku.
GALERIA ZDJĘĆ

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »