slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 03
Odwiedzin: 753456

2505 201450-lecie kapłaństwa ks.Jana Urbana

W dniu 23 maja ks. Jan Urban - emeryt pomagający w naszej parafii świętował w katedrze łomżyńskiej jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Wraz z 11 swoimi kolegami pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Michalika odprawił Mszę św. dziękczynną. W uroczystości uczestniczyli Biskupi łomżyńscy, Biskup Antoni Dydycz z Drohiczyna, kapłani, seminarzyści i wielu wiernych świeckich z parafii wśród których pracowali jubilaci.

1105 2014I Komunia Św. 2014

"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."
List do dzieci
Jan Paweł II
GALERIA ZDJĘĆ

0305 2014Nabożeństwo poświęcenia pól

Kolejnej wiosny w naszym życiu przychodzi nam być świadkami cudu ziemi, która budzi się i ożywa, by rodzić plony i dawać pokarm w swoim czasie. Pamiętamy też powiedzenie naszych ojców, że „bez Boga ani do proga” dlatego będziemy modlić się o urodzaje w nabożeństwie poświęcenia pól.

2604 2014Kanonizacja dwóch Papieży

2104 2014Życzenia Biskupa Łomżyńskiego

Umiłowani Bracia i Siostry!
Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!” Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.

1904 2014Zmartwychwstanie Pańskie 2014

"Wierzę w Boga...i w Jezusa Chrystusa,... Pana naszego, który zmartwychwstał dnia trzeciego,..."
"Taka jest nasza wiara, której wyznawanie jest nasza chlubą w Chrystusie Jezusie Panu naszym"
 
   Życzę Wszystkim parafianom i waszym rodzinom, abyście na co dzień przeżywali swoje własne święto "zmartwychwstania" poprzez odradzanie się w waszych sercach miłości do najbliższych, odradzania się wiary w siłę Chrystusa.   Niech zmartwychwstanie Pańskie napełni wszystkich spokojem da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.. Wesołych Świąt!
Życzy Ksiądz Proboszcz
 
ZDJĘCIA z DROGI KRZYŻOWEJ

0604 2014REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2014

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem.
 
Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”.To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania.
11 - 13 kwietnia 2014

2303 2014Gościmy Siostry Służki

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej parafii s. Lusine, s. Magdę i s. Klaudię ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. III niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą misyjną, w którą pamiętamy o misjonarzach i wszystkich powołanych do szczególnej służby w kościele. Siostra Lusine Petrosyan podzieliła się z nami jak odkryła swoje powołanie i jak Pan Bóg znalazł ją aż w Gruzji.

1503 2014Uratuj Świętego 2014

Już 16 marca ruszyła kolejna edycja Akcji Uratuj Świętego! W tym roku przebiegać będzie ona pod hasłem "Dobrze, że jesteś...". Wybraliśmy takie hasło, bo każdy z nas ma w swoim życiu kogoś, dzięki komu świat jest piękniejszy, a bez kogo świat byłby pusty. Są też osoby bardzo ważne dla świata, jak Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II czy Tomasz Edison. Ale czym byłby świat rodziców bez dzieci, dzieci bez rodziców, rodzeństwa bez siebie? Dajmy zatem szansę urodzić się wszystkim poczętym maluchom! Módlmy się za życie tych, którzy są w niebezpieczeństwie zagłady.
 
Organizatorem akcji jest ks. Tomasz Trzaska, który czasami gości w naszej parafii.

0403 2014Wielki Post 2014

Wielki Post to czas ogołocenia: dobrze nam zrobi, jeśli się zastanowimy, czego możemy się pozbawić, aby pomóc innym i wzbogacić ich naszym ubóstwem. Nie zapominajmy, że prawdziwe ubóstwo boli: ogołocenie byłoby bezwartościowe, gdyby nie miało wymiaru pokutnego. Budzi moją nieufność jałmużna, która nie boli.
W tej intencji będę się modlił, aby każdy wierzący i każda społeczność kościelna mogli owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu, proszę was też o modlitwę za mnie. Niech Chrystus wam błogosławi, a Matka Boża ma was w swojej opiece.
Franciszek Papież
 
Piątek - Droga Krzyżowa 17.30
Niedziela - Gożkie Żale 9.00 lub 12.00

0702 201440 - godzinne nabożeństwo

Dla Jana Pawła II, którego całe życie przeniknięte było głębokim zjednoczeniem z Bogiem na modlitwie, najważniejsze miejsce zajmowała Eucharystia, a także związana z nią adoracja Najświętszego Sakramentu. Papież uważał, że: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski." (Ecclesia de Eucharistia)
 
Zapraszam na nabożeństwo czterdziestogodzinne
7 – 8 lutego Msze św: 9.00, 12.00

0602 2014Parafia w liczbach w 2013 r.

Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) i osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) pozostaje w Polsce na tym samym poziomie co przed rokiem – wynika z najnowszych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) prowadzonego przez księży pallotynów. Do kościoła w niedzielę chodzi 40,0 proc. wiernych, dokładnie tyle samo co przed rokiem, do Komunii św. przystępuje 16,2 proc.
 
W dalszej części zamieściliśmy także wybrane statystyki dotyczące naszej parafii, w 2013 r. Nie są one tak fachowo skonstruowane i precyzyjnie zliczane jak w Instytucie Statystyk Kościoła Katolickiego, ale na pewno przekazują jakąś część prawdy o nas.

3101 2014Srebro zdobyte na "siatce"

"Ferie nie mogłyby się odbyć bez turnieju siatkówki. Gminny Turniej siatkarski rozegrany został 31 stycznia 2014 r. Rywalizowało w nim 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W finale spotkały się drużyny Champion Słucz (Krystian Łoniewski, Damian Czarnecki, Mateusz Tuzinowski, Daniel Żbikowski, Damian Długołędzki, Grzegorz Żbikowski, ks. Robert Sulich) i Absolwenci (Krzysztof Kossakowski, Dariusz Bieńkowski, Tomasz Koniecko, Tomasz Bielski, Karol Sulewski, Karol Konopko). Jak na finał przystało, mecz był bardzo wyrównany i zacięty i dopiero w końcówce trzeciego seta Absolwenci rozstrzygnęli go na swoją korzyść."
Smaku rywalizacji dodał fakt że pierwszy i ostatni mecz turnieju rozegrały te same drużyny, Absolwenci kontra Champion Słucz. W pierwszym gładko 2-0 zwyciężył Słucz a w drugim 2-1 Absolwenci.
ZDJĘCIA

1201 2014Jasełka z 2013 r.

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli odegrane zostały w parafialnym kościele jasełka. Jak zwykle przedstawienia bożonarodzeniowe zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słuczu i Szkoły w Niecikach.
 
Początków jasełek poszukują historycy w intuicji św. Franciszka z Asyżu, który w 1223 roku zainscenizował pierwszą "żywą" szopkę. Tej nocy niewielka grota w pobliżu Greccio była miejscem, gdzie na oczach okolicznych wieśniaków po raz pierwszy rozegrała się scena narodzin Jezusa. Pomysł ten został szybko rozpowszechniony przez współbraci św. Franciszka - zakonników franciszkanów, którzy w krótkim czasie rozpowszechnili się po całej Europie niosąc ze sobą zwyczaj budowania żłobka i wystawiania jasełek.
JASEŁKA ze SŁUCZA      JASEŁKA z NIECIK

0101 2014Nowy Rok 2014

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.
 
Spraw abyśmy mogli
nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać;
albowiem dając ‑ otrzymujemy;
wybaczając ‑ zyskujemy przebaczenie;
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,
przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.
 
Modlitwa o Pokój św. Franciszka z Asyżu

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »