slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 03
Odwiedzin: 753456

2404 2015Nabożeństwo Poświęcenia Pól

Kolejnej wiosny w naszym życiu przychodzi nam być świadkami cudu ziemi, która budzi się i ożywa, by rodzić plony i dawać pokarm w swoim czasie. Pamiętamy też powiedzenie naszych ojców, że „bez Boga ani do proga” dlatego będziemy modlić się o urodzaje w nabożeństwie poświęcenia pól.

1204 2015Przygotowanie do Bierzmowania

Kandydaci do bierzmowania w miesiącu kwietniu powinni wybrać sobie świętego, który będzie patronem w dojrzałym ich życiu i przygotować krótki jego życiorys. Patronem bierzmowanego powinna być osoba bliska osobowości kandydata, którą chciałby naśladować.
Tu znajdziesz spis imion świętych i charakterystykę ich sylwetek.
 
Świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni kandydata, a gdy jest to niemożliwe, wówczas najlepiej sami rodzicie.
 
Przykładowe pytania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

0604 2015Życzenia Księdza Biskupa

Umiłowani Bracia i Siostry,
Kolejny raz brzmią dziś radosne słowa Sekwencji wielkanocnej mówiące o zmartwychwstaniu Chrystusa. Nie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że nasz Pan odkupił nas i pojednał z Ojcem, ale także napełniają nadzieją tak bardzo potrzebną w sytuacji, kiedy różnego rodzaju niepokoje w kraju czy konflikty na świecie towarzyszą naszemu życiu....
 
+ Janusz Stepnowski
Wasz Biskup

0204 201510 rocznica śmierci JPII

Dzisiaj przypada 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Papież Polak, 264. następca św. Piotra, zmarł 2 kwietnia w wieku 84 lat w Rzymie. Zgon nastąpił o 21. 37. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa.
Wielu Polaków w dzien pogrzebu modliło się o natychmiastową beatyfikację i kanonizację Ojca Świętego. Obie prośby zostały spełnione. Pierwsza po 6 latach od śmierci (1 maja 2011 roku - beatyfikacja), a druga po 9 latach od śmierci (27 kwietnia 2014 roku - kanonizacja). Rok 2015 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II

2603 2015Rekolekcje Wielkopostne 2015

Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”.To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania.
 
27 - 29 marca 2015

1603 2015Uratuj Świętego 2015


Od 16 do 25 marca br. na terenie całego kraju kilkanaście tysięcy osób będzie modlić się codziennie w intencji dzieci, których życie zagrożone jest aborcją. To wszystko za sprawą akcji Uratuj Świętego, która w tym roku odbędzie się po raz siódmy.

2802 2015Statystyki 2014 roku

Od początku lat 90. obserwuje się z roku na rok niewielki, ale systematyczny, spadek wskaźnika dominicantes (praktykujących). Oznacza to, że coraz mniej Polaków uczęszcza regularnie na niedzielną Mszę św.
W roku 2013 wskaźnik dominicantes wyniósł 39,1%. Spadek wskaźnika dominicantes dotyczy niemal równomiernie wszystkich diecezji w Polsce. Oznacza to, że jest to proces ogólnopolski. W ciągu ostatnich 10 lat grupa osób praktykujących regularnie zmniejszyła się o niemal 2 miliony osób. Z prowadzonych od 1980 badań wynika, że spadkowi wskaźnika dominicantes towarzyszy stale wzrost wskaźnika communicantes (przystępujących do Komunii).
 
W dalszej części zamieściłem także wybrane statystyki dotyczące naszej parafii, w 2014 r. Nie są one tak fachowo skonstruowane i precyzyjnie zliczane jak w Instytucie Statystyk Kościoła Katolickiego, ale na pewno przekazują jakąś część prawdy o nas.

1002 2015Adoracja Najświetszego Sakramentu

Dla Jana Pawła II, którego całe życie przeniknięte było głębokim zjednoczeniem z Bogiem na modlitwie, najważniejsze miejsce zajmowała Eucharystia, a także związana z nią adoracja Najświętszego Sakramentu. Papież uważał, że: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski." (Ecclesia de Eucharistia)
 
Nabożeństwo czterdziestogodzinne
11-12 lutego Msze św: 9.00, 12.00

0802 2015Zmarł Ks. Kanonik Jan Urban

W dniu wczorajszym w wieku 74 lat, po przeżyciu 51 lat w kapłaństwie odszedł do Domu Ojca ks. Kanonik Jan Urban, pochodzący z parafii Brok, od 3 lat pomagający w naszej wspólnocie.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Kadzidle.
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

1701 2015Jasełka 2014 r.

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli odegrane zostały w parafialnym kościele jasełka. Jak zwykle przedstawienia bożonarodzeniowe zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słuczu i Szkoły w Niecikach.
JASEŁKA ze SŁUCZA       JASEŁKA z NIECIK

1301 2015Rekolekcje dla mężczyzn

Codziennie zadajesz sobie wiele pytań. Nad niektórymi długo się zastanawiasz. Szczególnie ważne są pytania dotyczące istoty Twojego życia: Kim jesteś? Kim dla Ciebie jest Bóg? Co będziesz robił w przyszłości?... Znalezienie natychmiastowej odpowiedzi nie jest łatwe... Bóg, który kocha nas ponad wszystko pragnie, abyśmy odkrywając Go w swoim życiu mieli odwagę zaufać Mu, iść za Nim i w swoim życiu wiernie wypełnić wszystko to, do czego nas powołuje.
Pomocą w uzyskiwaniu odpowiedzi na pytania, które najczęściej sobie stawiamy, w odnowieniu i pogłębieniu więzi z Bogiem, a także w odczytywaniu życiowej drogi, mogą być dla Ciebie rekolekcje organizowane w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do miejscowego księdza lub prowadzącego katechezę...

0201 2015Wizyta duszpasterska - Kolęda 2015

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.

0101 2015Z Bogiem w  2015 rok

Dziś, w pierwszy dzień dwa tysiące pietnastego roku nie uciekajmy od pytania, które się błąka od wczoraj po niejednym sercu, pytania o przyszłość, która jest przed nami. Jaki będzie ten nowy rok? Czego sobie życzyć?
 
Chciałoby się życzyć zdrowia, bo ponoć najdroższe.
Ale czy nie jest tak, że wielu chorych nie traci nadziei, umie żyć z cierpieniem i nie być ciężarem? I czy nie jest tak, że wielu zdrowych nikt ścierpieć nie może, wiecznych maruderów, kpiarzy i złośliwców?
Ważne jest zdrowie, ale dobry rok nie zależy od niego.
 
Chciałoby się życzyć pieniędzy, bo ponoć bez nich nic załatwić nie można....

3112 2014Siatkarskie święto

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom siatkarskiego środowiska, Gimnazjum w Radziłowie wspólnie z Urzędem Gminy zorganizowało rozgrywki w tej dyscyplinie sportu. Turniej rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, sety do 15 punktów.
Cztery zespoły rywalizowały ze sobą o komplet medali w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej. W rozgrywkach jako „PK” wystąpiła również drużyna złożona z mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich.
 
I miejsce i tytuł championa rozgrywek przypadł w udziale drużynie CHAMPION SŁUCZ.
II miejsce wywalczył zespół ZABIJ GWOŹDZIA.
III miejsce przypadło drużynie ABSOLWENTÓW"
www.radzilow.net

2412 2014Boże Narodzenie 2014

Umiłowani Bracia i Siostry,
Dziś, wśród nocnej ciszy, spełniła się zapowiedź proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany…” (Iz 9, 5). Wraz z Jego narodzeniem na świecie zagościła miłość zdolna wszystko przemienić. Miłość posiadająca moc przezwyciężyć wszelkie zamknięcie, każdą samotność i smutek. Źródłem tej miłości jest nasz Pan Jezus Chrystus...
+ Janusz Stepnowski
       Wasz Biskup

« poprzednie 1 2 3 4 5 [ 6 ] 7 8 9 10 ... następne »