Odwiedzin: 720046

0701 2017Wizyta Duszpasterska - kolęda 2017

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.

0601 2017Objawienie Pańskie

Obchodzona każdego roku 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, jest najstarszym - obok Wielkanocy, świętem kościelnym i należy do tzw. „świąt nakazanych”

W uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół od wieku XV poświęca: kadzidło i kredę. Jest także piękny zwyczaj, że poświęconą tego dnia kredą wypisuje się na drzwiach wejściowych domów katolickich: K+M+B 2017. W wersji łacińskiej C+M+B 2017 "Christus Mansionem Benedicat - Niech Chrystus błogosławi ten dom."
JASEŁKA 2016

0401 2017Pożegnaliśmy Daniela

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy Daniela podczas Mszy Św. o godz. 11.30. Śp. Daniel zmarł w tragicznych okolicznościach podczas nocy sylwestrowej w Ełku po przeżyciu zaledwie 21 lat. Pożegnała go najbliższa rodzina, licznie zebrani koledzy i koleżanki oraz parafianie ze Słucza.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci .
..

0101 2017Nowy Rok 2017

„CZAS JEST: ZA WOLNY DLA CZEKAJĄCYCH,
ZBYT GWAŁTOWNY DLA LĘKAJĄCYCH SIĘ,
ZBYT DŁUGI DLA CIERPIĄCYCH,
ZBYT KRÓTKI DLA TYCH, KTÓRZY SIĘ WESELĄ,
ALE DLA TYCH, KTÓRZY KOCHAJĄ,
CZAS JEST WIECZNOŚCIĄ”.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

2612 2016Życzenia na Boże Narodzenie

2412 2016Boże Narodzenie 2016

Wszystkim parafianom i gościom pragnę przekazać serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2017.
Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.

Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże.Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26).
Ks. Robert Sulich

0412 2016Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe

Parafialne Rekolekcje Adentowe poprowadzi Ks. Zurab Kakachishvili

10 - 11 grudnia 2016 r.
Sobota - 9.00, 12.00, 15.00
Niedziela - 9.00, 12.00

1111 2016Święto Odzyskania Niepodległości

Msze św. o godz. 9:00, 12.00

Projekcja filmu "KATYŃ" o godz. 19.00
(Centrum Kultury w Radziłowie)

0311 2016Procenty w Kościele

W jedną z niedziel października przeprowadzone zostało badanie uczestnictwa parafian we Mszy św. Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) i osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) pozostaje w Polsce na tym samym poziomie – wynika z badań Instytutu. Do kościoła w niedzielę chodzi ok. 40,0 proc. wiernych, do Komunii św. przystępuje ok. 16,0 proc.
A jak jest u nas popatrzmy TUTAJ!

3110 20161 XI - Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła.

1 listopada - Wszystkich Świętych -  Msze św. 9.00, 12.00 (procesja na cmentarz)
2 listopada - Święto Zmarłych - Msze św. 9.00, 12.00 (procesja na cmentarz)

2310 2016Tydzień Misyjny 23-30.10.2016

0210 2016Przyjęci do grona ministrantów

Miłosierny Boże, wejrzyj łaskawie na wspólnotę modlącego się Kościoła i racz pobłogosławić tych synów, którzy pragną Ci służyć jako ministranci. Udziel im darów żywej wiary i głębokiej miłości, aby ich służba była miła Tobie i pociągała innych do Ciebie. Niech będą sumienni w nauce, szlachetni w postępowaniu i przykładni w życiu.
Obrzęd błogosławieństwa ministrantów

0110 2016Padziernik miesiącem różańca

„Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja różańcowa dała nam zwycięstwo” - taki napis Wenecjanie umieścili na kaplicy wybudowanej w dowód wdzięczności za odparcie Saracenów spod Rzymu w połowie XI w. W roku 1885 papież Leon XIII polecił odmawiać modlitwę różańcową przez cały październik.
W różańcu rozważamy wydarzenia z życia Jezusa i Maryi - radosne, bolesne i chwalebne. 16 października 2002 roku papież Jan Paweł II dołączył do różańca tajemnice światła.
Różaniec o godz. 17.00

1109 201611 września - Odpust Matki Boskiej Siewnej

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową Narodzenia NMP zwaną także "Matki Boskiej Siewnej". Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól, brano się do orki i siewu. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj.
Tego dnia gospodarze ze Słucza podziękuja za tegoroczne plony w dożynkach parafialnych.
GALERIA z DOŻYNEK

2408 2016Polska z lotu ptaka

Dzisiaj w wieczorowej porze oglądaliśmy także Słucz z lotu ptaka. Kilka zamieszczonych zdjęć niech zachęci do powrotu do galerii za kilka dni :)

« poprzednie 1 2 [ 3 ] 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »