2503 2018REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń. Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”. To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania...
Tegorocznym rekolekcjom w naszej parafii, które odbyły się w dniach 23-25. 03.2018, przewodniczył ks. dr Krzysztof Chodkowski - Dyrektor Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży.
Jak co roku, podczas pierwszego dnia rekolekcji wielkopostnych, wielu mieszkańców naszej parafii wzięło udział w Drodze Krzyżowej ulicami Słucza. Wspólna modlitwa pozwoliła parafianom na chwilę refleksji, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.