slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93


Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 887057

2404 2020I Komunia św. 2020

Informuję, że w niedzielę (3 maja) po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św. 

0904 2020WIELKANOC 2020

Drodzy Parafianie!
Przed nami  Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które jednak będą inne niż zwykle. Obecna sytuacja związana z epidemią, wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności za nasze działania i ufności w Boże Miłosierdzie.
Przypominam, że w każdej Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Pamiętajmy, że  czasie epidemii zachęca się do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz udziału w Mszach św. transmitowanych w telewizji i na stronach internetowych.
Porządek nabożeństw w najbliższych dniach:
Wielki Piatek - Liturgia Męki Pańskiej godz. 17.00 
Wielka Sobota - Wigilia Paschalna godz. 17.00 ( Od godz. 18.00 do 22.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem rządowego zarządzenia, aby w kościele jednocześnie nie było więcej niż 5 osób). 
Niedziela Zmartwychwstania - Msza św. rezurekcyjna godz. 6.00 (bez procesji) , pozostałe Msze św. o godz. 9.00 i 12.00
Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. o godz. 9.00 i 12.00
 

0404 2020Wielki Tydzień 2020

Drodzy Parafianie!
Niedziela Palmowa uroczyście rozpoczyna Wielki Tydzień - czas wyciszenia, skupienia, zadumy i przygotowania do najważniejszego okresu we wszystkich kościołach chrześcijańskich. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa wszystkie obrzędy w tych dniach mają się odbywać wewnątrz świątyni oraz przy zachowaniu ograniczeń w liczbie uczestników.

2303 2020Ważne informacje

Drodzy parafianie !
W związku z wprowadzonym w całym kraju stanem epidemii, zgodnie z zaleceniami władz państwowych i ks. Biskupa w parafii pw. NNMP w Słuczu:
  1. Zawieszone zostaje wspólne celebrowanie nabożeństw (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej).
  2. Zawieszone zostają spotkania przygotowujące do sakramentów Bierzmowania i I Komunii św.
  3. We wszystkich Mszach św. (niedzielnych, obrzędowych i w dni powszednie) może brać udział maksymalnie 50 osób. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie.
  4. Od poniedziałku 23.03.2020 kościół parafialny będzie otwarty każdego dnia, od godzin rannych do godzin popołudniowych.
  5. W dniach 3 - 5 kwietnia przypadają parafialne rekolekcje wielkopostne. Niestety w związku z obecną sytuacją będą przebiegały w zmienionej formie. W piątek i w sobotę Msze św. (bez nauk rekolekcyjnych,) będą sprawowane o godz.: 10.00; 12.00 i 16.00. Pół godziny przed każdą ze Mszy będzie można przystąpić do spowiedzi św. Pomiędzy nabożeństwami możliwa będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W Niedzielę Palmową Msze św. będą sprawowane zgodnie z ustalonym porządkiem o 9.00 i 12.00. Przypominamy, że w czasie rekolekcji w świątyni może przebywać maksymalnie 50 osób. Droga krzyżowa ulicami Słucza zostaje odwołana.
  6. Odwiedziny u chorych zaplanowane są na 6 kwietnia.

0701 2020Jasełka 2019/2020

Tradycyjnie, jak co roku, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele parafialnym jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słuczu, natomiast w święto Trzech Króli swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Niecikach. Młodzi artyści zaprezentowali niezwykle ciekawe widowiska, które pozwoliły, licznie zgromadzonym w kościele wiernym, poczuć atmosferę wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.
zdjęcia

2309 2019Parafialne święto plonów

8 września 2019 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". W naszej parafii  święto Narodzenia NMP to również czas, kiedy obchodzimy uroczystość odpustową kościoła oraz parafialne dożynki, podczas których dziękujemy Matce Bożej i Panu Bogu za zebrane  plony ziemi.
Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Glinek, a uroczystą mszę świętą  i procesję eucharystyczną celebrował ks.Jerzy Niestępski.
Galeria zdjęć

1509 2019Boże Ciało 2019

"To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić".
20 czerwca odbyła się w naszej parafii uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks.dr. Krzysztofa Chodkowskiego - Dyrektora Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Następnie wierni czynnie uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzyków, a czytane i rozważane przy każdym z nich Ewangelie pomagały nam zrozumieć istotę kultu Eucharystii.
Galeria zdjęć

2404 2019Rekolekcje wielkopostne  2019

W dniach 12-14.04.2019 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ks. kan. dr Andrzej Mikucki -Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Było to niezwykłe trzy dni, podczas których parafianie mieli możliwość na osobiste spotkanie z Bogiem, modlitwę i głębsze wsłuchanie się we własne sumienie. Był to również czas bliższego kontaktu z Bogiem, osobistego nawrócenia i odkrywania tajemnicy wiary. Podczas pierwszego dnia rekolekcji ulicami Słucza przeszła droga krzyżowa, w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszej parafii. Dzięki temu w modlitwie i skupieniu każdy z uczestników drogi krzyżowej mógł  bardziej zagłębić się w mękę Chrystusa i uświadomić sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.
droga krzyżowa 2019 - galeria zdjęć

0601 2019Jasełka 2018/2019

   W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, podczas Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie ze szkół podstawowych w Słuczu i Niecikach wystawili jasełka. Jak co roku młodzi artyści przygotowali bożonarodzeniowe inscenizacje, by przybliżyć obecnym w kościele wiernym wydarzenia sprzed tysięcy lat, kiedy to narodził się nam  Zbawiciel. Za występy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami.
 
Galeria zdjęć

1211 2018Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Polski

11.11.2018 r. w święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słuczu zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. Dwa głosy o 11 listopada. Niezwykle emocjonujące przedstawienie uzmysłowiło wszystkim zebranym, jak ważny jest szacunek do naszej polskiej historii oraz pamięć o tych, którzy walczyli, często poświęcając życie, o nasz wolny kraj. Tym samym,  uczestnicy Mszy św. mogli wziąć udział w wyjątkowej lekcji historii, która sądząc po burzy oklasków na zakończenie występu uczniów, wszystkim się  bardzo podobała.
Galeria zdjęć

2710 2018Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 5 - 6. października parafianie ze Słucza wspólnie z księdzem proboszczem kan. Grzegorzem Polesińskim wyruszyli na pielgrzymi szlak, wiodący na Jasną Górę. W Częstochowie przed ołtarzem  Matki Boskiej Częstochowskiej i jej cudownym obliczem wspólnie modlili się, zawierzając Jej opiece całą naszą parafię. Uczestnicy pielgrzymki poza oddawaniem się modlitwie, mieli również okazję podziwiać piękne wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.  

1410 2018DOŻYNKI PARAFIALNE

9 września 2018 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól, brano się do orki i siewu. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj.
galeria zdjęć

0107 2018Bierzmowanie 2018

29 czerwca 2018 r., podczas Odpustu Św. Apostołów Piotra i Pawła, w ramach wizytacji kanonicznej parafię pw. NNMP w Słuczu odwiedził Ks. bp Tadeusz Bronakowski. Podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. bp udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, w którym otrzymuje się szczególną moc Ducha Świętego, przyjęło 51 osób. Od kilku miesięcy młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczyła w grupach dzielenia, Mszach Świętych, nabożeństwach, spowiedziach, aby jak najlepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.
FOTO GALERIA

0106 2018Corpus Christi - Boże Ciało 31.05.2018

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina. Po raz pierwszy Boże Ciało obchodzono w diecezji Liège w 1246 roku. W 1264 roku papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił Boże Ciało świętem całego Kościoła, jednak ze względu na jego śmierć bulla nie została ogłoszona, a święto oficjalnie ustanowione.
Galeria zdjęć

2005 2018Dziękczynienie podczas I Komunii Św.

[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 następne »