0601 2019Jasełka 2018/2019

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, podczas Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie ze szkół podstawowych w Słuczu i Niecikach wystawili jasełka. Jak co roku młodzi artyści przygotowali bożonarodzeniowe inscenizacje, by przybliżyć obecnym w kościele wiernym wydarzenia sprzed tysięcy lat, kiedy to narodził się nam  Zbawiciel. Za występy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami.

1211 2018Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Polski

11.11.2018 r. w święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słuczu zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. Dwa głosy o 11 listopada. Niezwykle emocjonujące przedstawienie uzmysłowiło wszystkim zebranym, jak ważny jest szacunek do naszej polskiej historii oraz pamięć o tych, którzy walczyli, często poświęcając życie, o nasz wolny kraj. Tym samym,  uczestnicy Mszy św. mogli wziąć udział w wyjątkowej lekcji historii, która sądząc po burzy oklasków na zakończenie występu uczniów, wszystkim się  bardzo podobała.

2710 2018Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 5 - 6. października parafianie ze Słucza wspólnie z księdzem proboszczem kan. Grzegorzem Polesińskim wyruszyli na pielgrzymi szlak, wiodący na Jasną Górę. W Częstochowie przed ołtarzem  Matki Boskiej Częstochowskiej i jej cudownym obliczem wspólnie modlili się, zawierzając Jej opiece całą naszą parafię. Uczestnicy pielgrzymki poza oddawaniem się modlitwie, mieli również okazję podziwiać piękne wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.